2
FCSB
Compagno 18' Șut 8'

Așa am trăit Farul - FCSB

Meci pentru titlu, duminică seara, de la 21:00, între Farul și FCSB. Cele două echipe erau despărțite de un singur punct în fruntea clasamentului.

22:55

Final de partidă. FARUL e NOUA CAMPIOANĂ!

90'

Portarul Aioani acuză o accidentare și meciul e oprit.

90'

Dawa ajunge la finalizare și trage ca un fundaș.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

90'

Între timp la FCSB a intrat și Omrani în locul lui Coman. O tentivă disperată de a mai salva ceva din acest meci.

87'

Radunovic e aproape de autogol. Cei de la FCSB sunt prăbușiti.

87'

Gol Munteanu!

Cei de la FCSB pierd mingea în propria jumătate pe faza de construcție, Dawa ezită în fața lui Munteanu și acesta înscrie pentru 3-2.

83'

Centrare în careu și Artean reia pe lângă poartă.

82'

Radunovic blochează o centrare și este corner pentru Farul.

80'

Miculescu în locul lui Ovidiu Popescu la FCSB.

73'

Șutul lui Mateus de mai devreme a semănat ca un penalty ratat. Târnovanu își alesese un colț și era victimă sigură.

72'

Uriașă șansă de gol ratată de Mateus din interiorul careului. Acesta a trimis în forță peste poartă.

70'

Șutul lui Coman din lovitură liberă e respins cu capul din fața porții în corner.

69'

Șut trimite peste poartă din afara careului, Acesta acuză o contră și obține lovitura liberă.

68'

Jocul se mută în cealaltă jumătate, unde Olaru scoate lovitură liberă în duel cu Sîrbu.

67'

Cordea faultează în propria jumătate de teren. Lovitură liberă periculoasă pentru Farul, dar Munteanu trimite peste poartă.

66'

Sîrbu în locul lui Kiki și Boli în locul lui Nedelcu.

65'

Farul domină jocul în aceste momente. Dawa respinge în corner o centrare de la limita terenului. Hagi pregătește două mutări pe marginea terenului.

58'

Gol Băluță!

Farul egalează prin Băluță cu o lovitură de cap din interiorul careului.

48'

Coman trage pe lângă poartă din lovitură liberă.

47'

Kiki îl oprește prin fault pe Coman în propria jumătate de teren.

46'

Cristea în locul lui Tamm și Cordea în locul lui Octavian Popescu.

46'

Radu Petrescu fluieră startul reprizei a doua.

21:48

FCSB intră cu 2-1 la pauză.

45'

Farul a prins aripi și Kiki trage la poartă din unghi. Minge în brațele lui Târnovanu.

45'

Prima repriză e prelungită cu 2 minute.

44'

Sorescu încearcă să-l surprindă pe Aioani cu un șut de la distanță. Mingea iese afară.

42'

Gol Mateus!

Farul reduce din diferență prin Mateus Santos la o eroare de marcaj în apărarea FCSB. Târnovanu nu s-a înțeles acolo cu Radunovic.

40'

Ocazie pentru FCSB la șutul lui Compagno din întoarcere. Mingea a lovit bara!

37'

Intervine și Târnovanu la șutul lui Mazilu de la distanță.

37'

Aioani reține șutul lui Octavian Popescu din interiorul careului.

30'

Tamm (FCSB) pentru un fault asupra lui Mateus în marginea terenului.

29'

Mazilu centrează în fața porții pentru apariția lui Munteanu. Acesta dă pe lângă minge și Târnovanu intervine în doi timpi.

28'

Olaru obține locitura liberă în duel cu fostul coleg Nedelcu.

22'

Mateus pătrunde cu Radunovic în marcaj și trimite în plasa laterală.

19'

Din nou panică în careul Farului. Octavian Popescu a întârziat șutul și ”marinarii” au scăpat cu fața curată.

18'

Gol Compagno!

FCSB își dublează avantajul prin italianul Andrea Compagno din pasa lui Florinel Coman. Totul a pornit de la o degajare a portarului Ștefan Târnovanu.

15'

Compagno obține lovitura liberă în jumătatea adversă. O fază fixă care rămâne fără rezultat. Farul reia atacurile.

11'

Voleul lui Artean se duce peste poarta celor de la FCSB.

8'

Gol Șut!

FCSB deschide scorul prin Adrian Șut la prima ocazie pentru echipa bucureșteană. Execuție din afara careului fără reacție pentru Aioani.

5'

Dawa respinge mingea trimisă de Mateus Santos în careul roș-albaștrilor.

4'

Aioani iese din careu și respinge din fața lui Coman.

1'

A început meciul de la Ovidiu. Nu există loc pentru a arunca un ac în arena de 4500 de locuri din Ovidiu.

19:57

Farul: Aioani - Kiki, Larie, Artean, Borza - Băluță, Nedelcu, Grameni - Mazilu, L. Munteanu, Mateus Barbosa.

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Ov. Popescu, Șut, Olaru - Oct. Popescu, Compagno,  Coman.