Dunarea Calarasi invinge Concordia Chiajna cu un gol in minutul 90+4

Final de vis pentru Dunarea Calarasi in meciul de pe teren propriu cu Concordia Chiajna in etapa a 23-a din Liga 1 Betano.

Echipa antrenata de Dan Alexa a castigat, cu 2-1 (1-1), printr-un gol marcat de Ammari in minutul 90+4.

Atacantul celor de la Calarasi a primit o minge la 25 de metri si a trimis direct pe poarta un voleu care l-a lasat fara reactie pe Greab.

Concordia a deschis scorul in minutul 26 prin Guessan dintr-o lovitura de la 11 metri dictata pentru un hent comis de Bourceanu.

Avantajul oaspetilor a fost anulat dupa doar zece minute prin Honciu, acesta profitand de o eroare a portarului Greab.

Asa am trait Dunarea Calarasi - Concordia Chiajna

Dunărea Calarasi: Calancea - Vlădoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Honciu, Bourceanu (V. Munteanu '76), Souda (Henderson '83), Keyta (Benzar '55) - Ammari, Mediop. Antrenor: Dan Alexa;

Concordia Chiajna: Greab - J.Meira, Albu, Marc, Fota -  Grădinaru, Cadamuro, Gorobsov - Guessan (Ivanovici '90+1), Măzărache (Bawab '66), Alexe (Iloki '46). Antrenor: Adrian Falub;

Cartonaşe galbene: Bourceanu '25, Luchin '66, Ammari '90+4/ Meira '43, Fota '70, Greab '89;

Arbitru la centru a fost Horia Gabriel Mladinovici.