Dinamo

Victorie categorica pentru Dinamo in primul amical

Sursă foto: facebook.com/FCDinamoOfficial/

Dinamo a castigat la scor intalnirea amicala cu Aris Limassol din prima liga cipriota, scor 5-0 (1-0).

Golurile dinamoviștilor în meciul amical disputat în această după-amiază la "Pyrgos Football Stadium" au fost marcate de Mihai Popescu (45), Adam Nemec (76, 81) și Dan Nistor (78, 87).

Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Mahlangu, Dudea – I. Gheorghe, Moldoveanu, Salomao – D. Popa au jucat, din primut minut, pentru echipa pregătită de Vasile Miriuță.

Muțiu – Corbu, Nica, M. Popescu, Vl. Olteanu – Monroy, Nascimento – Hanca, D. Nistor, Pesic – Nemec au evoluat în repriza secundă.

Următorul meci amical al roș-albilor este programat luni, 22 ianuarie (ora 15:00 - Dherynia Football Stadium), cu Austria Viena.