2
Viitorul
Coman 79' Boli 64'

Asa am trait Liga 1, Etapa 22: Dinamo - Viitorul

Dinamo si Viitorul a jucat sambata seara intr-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1. Partida a fost live text aici pe onlinesport.ro

21:52

Viitorul revine de la 0-1 si castiga in Stefan cel Mare consolidandu-si primul loc in clasament.

90'

Cartonas rosu !

Dudea este eliminat pentru o intrare asupra lui Coman.

89'

Branescu respinge in lateral mingea sutata de Tiru din lovitura libera.

79'

Gol Coman!

Viitorul trece la conduere dupa o reusita superba a lui Coman. Sut aproape de vinclu din afara careului.

77'

Hanca suteaza peste poarta dupa un contraatac trei contra trei.

71'

O noua faza fixa. Acelasi Coman trimite de aceasta da mult peste poarta spre dezamagirea lui Hagi.

70'

Acelasi Coman suteaza in forta direct pe poarta si-l obliga pe Rimniceanu la o respingere in lateral.

69'

Coman patrunde in dribling si obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist.

64'

Gol Boli!

Viitorul egaleaza prin Boli cu o reluare din fata portii la o centrare din dreapta. Faza a fost precedata de o faza fixa.

61'

Mare ocazie ratata de Nemec. Scapat singur spre poarta intarzie un moment si ii permite lui Rimniceanu sa revina.

57'

Sut al lui Palic in blocajul lui Tiru, apoi balonul e repus in joc de Rimniceanu.

56'

Coman intra in locul lui Morar la Viitorul.

52'

Ganea suteaza din afara careului pe langa poarta.

46'

Boli il pune in dificultate pe Rimniceanu cu o minge inapoi. Corner pentru Dinamo.

46'

S-a reluat meciul din Stefan cel Mare.

20:47

Golul marcat de Nistor face diferenta intre Dinamo si Viitorul dupa 45 de minute.

39'

Sut puternic trimis de Iancu. Respinge Branescu si apoi acuza o accidentare.

34'

Morar intra tare asupra lui Hanca si vede cartonasul galben.

33'

Branescu intins de Vina cu un sut din afara careului. Prima minge periculoasa a Viitorului.

26'

Gol Nistor!

Sut bomba trimis de Nistor, mingea intalneste bara si intra in poarta. Este primul gol marcat de fostul gorjean pentru Dinamo in campionat.

25'

Lovitura libera pentru Dinamo din marginea careului advers lateral stanga.

19'

May Mahlangu recupereaza in fata lui Boli si suteaza pe centrul portii in bratele lui Rimniceanu.

14'

Gol anulat lui Dinamo pentru un offside la Nemec. Pozitie clara in afara de joc in care se gasea slovacul la sutul lui Palic respins in fata de Rimniceanu.

9'

Corner

Nemec suteaza in blocajul lui Tiru. Primul corner al meciului apartine lui Dinamo.