Dinamo

Jucatorii lui Dinamo asupru criticati de antrenor: “Macar sa alerge”

Mircea Rednic nu si-a menajat deloc jucatorii dupa eliminarea suferita de Dinamo in optimile Cupei Romaniei.

“Greseli copilaresti. Zici ca e prima data cand joaca, unii dintre ei. Muncesti, esti aproape sa te califici si, dintr-odata, iei doua goluri incredibile.

“Am jucat cu doi atacanti pe care i-am lasat patru ani si tot aici i-am gasit, dar nu au evoluat deloc. Nu inteleg, macar sa alerge, dar nu alearga, sunt tineri. Nu e de mirare ca aduc alti jucatori, de asta aduc.

“Pentru noi e important campionatul, in situatia in care suntem. Vom beneficia si de pauza care vine pentru echipa nationala si sunt sigur ca putem sa-i integram”, a declarat Mircea Rednic.

Dinamo a fost invinsa de FC Arges, cu 2-1, pe terenul propriu din Stefan cel Mare, dupa ce a deschis scorul prin Tira.

Isfan si Dumitru au marcat golurile formatiei din Pitesti, ultimul in minutul 90+4.