Dinamo

Hattrick reusit de Morar in Dinamo – Academica Clinceni 5-1

Echipa Dinamo Bucuresti a reusit cea mai categorica victorie din actualul sezon de Liga 1, un 5-1 pe teren propriu cu Academica Clinceni, in etapa a 7-a din playout.

Un meci disputat la o ora cand de regula sunt programate partide din al doilea esalon, 12:30.

Prima data tabela s-a modificat la zece minute dupa pauza, cand Ivanovski a deschis scorul.

A urmat golul de 2-0 marcat de Ivanov, in minutul 58, dupa ca re Morar si-a trecut in cont un hattrick curat, in minutele 76, 78 si 86.

Massaro a marcat golul de onoare pentru Academica Clinceni, in minutul 88.

Echipa ilfoveana a ramas in inferioritate numerica din minutul 37, Rufati fiind eliminat.

Dinamo: Eşanu - Grădinaru (Buleică '79), Jovanovic (Măgureanu '64), Patriche, St. Filip - Ivanov, J. Rodriguez - Borduşanu, Matei (Morar '64), Torje (Mihaiu '75) - Ivanovski (Azankpo '63). Antrenor: Dusan Uhrin.

Academica Clinceni: Bolboaşă - C.Ion (Massaro '61), Tsvetkov, Ştefan - Rufati, L. Florică (Iana '70), Vrdoljak, R. Ion (Cosmin Ion '84), Holzmann - Alghoul, Dumitrache (Jerdea '61). Anrenor: Constantin Giurescu.

Cartonaşe galbene: Filip '37, Grădinaru '37, Patriche '70 / Florică '59.