Dinamo

Dinamo pierde al doilea amical

Sursă foto: facebook.com/FCDinamoOfficial

Echipa Dinamo aduna infrangere dupa infrangere in cantonamentul sustinut in Antalya.

FC Dinamo București a pierdut duelul cu FC Sion, locul 7 în prima ligă a campionatului elvețian, scor 0-3 (0-2), în al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Turcia, disputat la Papillon Sports Center din Belek (Antalya).

Jucatorii Muțiu – Sorescu, I. Filip, R. Grigore, Aliji – Salomao, Ait-Atmane, Krans, Jaadi – D. Popa, Montini au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Mircea Rednic.

După pauză au mai jucat Fara – Zenke, Măgureanu, D. Ciobotariu, Ehmann, Gomelt, Mustoe, Crețu, Longher.

Următoarea partidă amicală a roș-albilor este programată duminică, 20 ianuarie, cu FK Liepaja (Letonia).