Dinamo

Dinamo invinsa de Dinamo Moscova in ultimul amical din Turcia

Desfasurat in conditii de ploaie torentiala, meciul dintre cele doua Dinamo a fost castigat de gruparea din Moscova.

Formatia din Rusia antrenata la un moment dat si de Dan Petrescu a transat disputa cu omologii bucuresti, scor 2-0.

Doua erori ale fundasului central Denis Ciobotariu au decis practic intalnirea. O degajare gresita a stoperului “cainilor” a dus la deschiderea scorului in minutul 38, marcator fiind Markov.

Imediat dupa pauza Lacevich a profitat de o respingere slaba a aceluias Ciobotariu si a punctat din interiorul careului pentru 2-0.

Dinamo a avut o bara transversala la un sut trimis de Dan Nistor la jumatatea reprizei secunde. De altfel, Nistor si Daniel Popa au fost singurii remarcati dintr-un prim 11 al lui Dinamo format la inceputul partidei din sase straini: McDermott – Sorescu, Ciobotariu, Grigore, Aliji – Filip, Salomao, Ait-Atmane, Nistor, Jaadi – Montini.

Ait-Atmane a parasit terenul accidentat dupa o lovitura in zona coastelor, fiind inlocuit de Cretu pentru ultimul sfert de ora al partidei.

Dinamo incheie astfel stagiul de pregatire din Antalya cu o victorie si trei infrangeri:

0-2 cu Hajduk Split
0-3 cu FC Sion
3-2 cu FK Ljepaja
0-2 cu Dinamo Moscova.