Dinamo

Dinamo pierde cu Maribor si ajunge la trei infrangeri in amicale

Sursă foto: nkmaribor.com

Dinamo a pierdut al treilea amical din tot atatea meciuri disputate in aceasta perioada de pregatire.

“Cainii” au fost invinsi de NK Maribor, campioana Sloveniei, cu 2-1, intr-o partida disputata in cantonamentul de vara.

Luka Zahovic a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 55, pentru ca patru minute mai tarziu Marko Suler sa majoreze avantajul lui Maribor.

Golul lui Dinamo a fost reusit de Costache in minutul 74.

Dinamo: Penedo, Romera Navarro, Nedelcearu, Marić, Maximiliano Oliva, Bušuladžić, Mahlangu, Nistor, Hanca, Rivaldo Junior, Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

Diogo Ferreira Salomao și Giorgos Katsikas s-au alăturat lotului dinamovist în stagiul de pregătire în Slovenia, iar Iustin Popescu, Andrei Tîrcoveanu, Mihai Popescu și Alexandru Dulca au revenit astăzi în Capitală, a anunțat directorul sportiv Ionel Dănciulescu.

Până la partidele amicale cu NK Domzale (2 iulie) și FK Anzhi Makhachkala (5 iulie), echipa antrenată de Cosmin Contra va mai disputa un joc de verificare cu slovenii de la FK Verzej, programat joi, 29 iunie.