Dinamo

Dinamo invinge Austria Viena intr-un amical

Echipa pregatita de Vasile Miriunta a castigat amicalul sustinut, luni dupa-amiaza, in fata celor de la Austria Viena, cu 3-2.

Nedelcearu a deschis scorul pentru Dinamo inaintea pauzei, insa Austria Viena a intors rezultatul in debutul partii secunde cu doua goluri in patru minute.

Slovacul Nemec a iesit la rampa si a adus victoria lui Dinamo cu o dubla in minutele 53 si 61.

Pentru Dinamo este a doua victorie consecutiva in amicalele din Cipru, dupa 5-0 cu Aris Limassol, meci care a starnit mai multe controverse pe piata pariurilor.

Dinamo mai are de jucat cu Termalica BB din Polonia pe 24 ianuarie si o zi mai tarziu contra cipriotilor de la Karmiotissa.