Dinamo

Dinamo a uitat sa castige in amicale. Al treilea egal consecutiv

Dinamo a remizat scor 1-1, joi, intr-un meci amical disputat in Cipru cu formatia rusa FK Ural. Pentru echipa lui Mircea Rednic mai ramane un singur meci de verificare inaintea revenirii in Romania.

Dinamo Bucuresti si FK Ural (Rusia) au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat la Pyrgos.

Formatia din Stefan cel Mare a deschis scorul in minutul 14 dupa un autogol al rusilor de la Ural, echipa de pe locul 8 in prima liga a Rusiei. Edgar Manucharyan a restabilit egalitatea din penalty, in minutul 31.

Gerson Acevedo a ratat o alta lovitura de la 11 metri in minutul 63.

Mircea Rednic a trimis in teren urmatorul 11: Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljic, Olteanu – Ekeng – V. Lazar, P. Anton, Palic, Batin – Gnohere.

Dinamo-Ruch Chorzow este ultimul meci amical sustinut de formatia lui Rednic in Cipru in data de 2 februarie.