Dinamo ramane in cursa pentru playoff dupa 2-0 cu Astra

Start lansat de an in Liga 1 pentru Dinamo, echipa care a invins Astra Giurgiu, cu 2-0, intr-un meci din etapa a 23-a.

Perovic a deschis scorul in minutul 65 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Fabbrini.

Victoria dinamovista a fost securizata de Ricardo Grigore cu o lovitura de cap in minutul 72 din centrarea lui Sorescu.

O faza fixa de pe partea dreapta indelung contestata de giurgiuveni.

In absenta lui Budescu echipa pregatita de Bogdan Andone a oferit o replica sub asteptarile unei echipe de pe locul doi in clasament.

Dinamo acumuleaza 31 de puncte si se apropie la patru puncte de locul sase ocupat de Viitorul.

Pentru Dinamo urmeaza meciul cu ultima clasata, FC Voluntari, echipa care a castigat cu Academica Clinceni.

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă – Mihaiu (Lazăr ‘90+1), Fabbrini (Moldoveanu '90+2), Sorescu – Perovic (Popa ’89). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Astra: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – David Bruno (Begue ’69), Simion (Biceanu ’66), Crepulja, V. Gheorghe – Fatai (Enache ’87), Alibec. Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Skovajsa ’80 / Grahovac ’11, Radunovic ’22, Simion ’36, Alibec ‘82.

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Andrei Antonie.