Dinamo pierde cu Voluntari si in ramane in Groapa

FC Voluntari a castigat, cu 1-0, intalnirea cu Dinamo din etapa a 6-a a playout-ului in Liga 1. Meciul a fost live text aici.

Unicul gol al meciului disputat in Soseaua Stefan cel Mare a fost marcat de Ion Gheorghe in minutul 75.

Fostul dinamovist a marcat cu un sut de la aproximativ 20 de metri, o minge cu pamantul care l-a pacalit pe Piscitelli.

Dinamo a ramas in inferioritate numerica din minutul 50, cand Filip a incasat al doilea galben pentru un hent la centrul terenului. Primul galben fusese primit in minutul 29 pentru un fault care l-a scos din meci pe Matan.

La 0-0 ambele echipe au ratat cate o mare ocazie.

Dinamo in prelungirile primei reprize prin Puljic, care a reluat cu capul pe poarta dupa un corner. Cojocaru a blocat in extremis.

In partea secunda, Voluntariul a ratat prin Belu-Iordache o mare ocazie in minutul 53. Reluare din 3-4 metri blocata de Piscitelli.

Dinamo ramane pe ultimul loc in clasamentul din playout, in timp ce Voluntari urca pe pozitia secunda dupa al patrulea succes consecutiv de la reluarea campionatului.