Dinamo obtine prima victorie de la reluarea competitiei. Straton a aparat doua penalty-uri!

Echipa Dinamo a castigat, duminica, primul meci cu Adrian Mihalcea pe banca, 3-1 in deplasare cu Academica Clinceni, in etapa a 8-a din playout.

Sorescu a deschis scorul dintr-o lovitura lovitura de la 11 metri in minutul 17.

Bara a salvat-o pe Dinamo in minutul 29 la executia lui Sut, iar in prelungirile primei reprize Academica Clinceni a ratat primul penalty prin Vojtus.

Dinamo s-a desprins pe tabela in minutul 65 prin Ahmed Mustafa dupa o faza de contraatac.

Aceasta dupa ce Academica Clinceni a mai ratat o lovitura de la 11 metri. Buziuc nu l-a putut nici el invinge pe Straton.

In minutul 71 Fabbrini a punctat pentru 3-0 cu o reluare din interiorul careului.

Un minut mai tarziu Buziuc l-a invins pe Straton cu un sut fara preluare din interiorul careului.

Acelasi Buziuc a ratat o mare ocazie in minutul 77.

Dinamo scapa de ultimul loc in clasamentul din playout.

Academica: Vâlceanu - G. Matei, Kontoes, Albu, Dobrescu - Şut, Cebotaru (Markovici '61), R. Ion - F. Achim (Merloi '46, B. Ilie '83), Vojtus (Vanghele '84), Buziuc. Antrenor Ilie Poenaru;

Dinamo: Straton - Sorescu, Puljici, M. Popescu, Skovajsa (Sin '59) - I. Borcea (V. Lazăr '2), Mrzljak, Răuţă (R. Grigore '76), Fabbrini - Moldoveanu (Bani '46), D. Popa (Monitini 59). Antrenor: Adrian Mihalcea.

Cartonaşe galbene: Şut '22, Merloi '79 / Moldoveanu '29, Sorescu '54, Fabbrini '61, Bani '73.

Arbitri:  Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ – Andrei Antonie;