Dinamo o invinge pe Viitorul intr-un meci de cinci goluri

Sursă foto: facebook.com/FCDinamoOfficial

Victorie mare obtinuta de Dinamo, duminica, in fata celor de la Viitorul, scor 3-2, intr-un meci din etapa a 14-a.

Dinamo a condus la pauza cu 2-0 dupa reusitele lui Perovic (29) si Sorescu (31), ”cainii” ajungand la 3-0 dupa pauza in urma reusitei lui Filip din partea secunda.

Acesta a profitat de o minge pierduta de Viitorul pe zona de constructie in propria jumatate de teren.

Cei de la Viitorul nu au renuntat la lupta si au animat finalul meciului in urma reusitelor lui Iancu si Boboc.

Iancu a marcat al optulea sau gol al sezonului in minutul 76, iar Boboc a punctat cu o foarfeca perfecta din centrul careului.

Chiar si asa, Dinamo a tinut bine de rezultat si a pus mana pe cele trei puncte prin care se pastreaza in lupta pentru un loc in playoff.

Dinamo: Piscitelli - Ciobotariu, Puljici, M. Popescu, Corbu - Mrzljak (Răuţă '71), I. Filip - R. Moldoveanu(Brito '84), Nistor, Sorescu - Perovici (D. Popa '83). Antrenor Dusan Uhrin;

Viitorul: Căbuz - Boboc, Ţîru, Mladen, De Nooijer - Achim, Artean (Ciobanu '46), C. Matei (L. Munteanu '62) - Iancu, G. Ganea (Pitu '75), Houri. Antrenor Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Puljici '90+5, Sorescu '90+5 / Artean '5, Căbuz '29, C. Matei '58.

Arbitru: Radu Petrescu.