4
2
Dinamo

Dinamo a promovat în Liga 1!

Echipa Dinamo revine în Liga 1 după un sezon petrecut la matineu. ”Câinii” au pierdut cu 4-2 returul barajului cu FC Argeș, dar obțin promovarea cu scorul general de 8-5!

Min.60 - Dinamo reduce din diferență prin Pop cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Min.55 - FC Argeș rămâne în zece după eliminarea lui Calcan pentru cumul de cartonașe galbene.

Min.51 - Dublă reușită de Garita și cei de la Dinamo tremură încă o dată în acest meci. Piteștenii mai au nevoie de două goluri pentru o ”remontada” istorică.

Min.47 - Garita marchează cu capul după un corner. FC Argeș are din nou două goluri avantaj.

22:08 Start de repriză secundă.

21:51 Pauză la Mioveni. Repriza s-a încheiat după o lovitură liberă executată de Jakolis peste poarta lui Dinamo.

Min.40 - Dinamo reduce din diferență prin Ghezzali. Bucurie de nedescris în tribuna alb-roșie de la Mioveni. Fanii celebrează deja revenirea în Liga 1.

Min.35 - Bassong trimite puțin peste poartă din lateral stânga.

Min.23 - Șansă uriașă de gol ratată de FC Argeș prin Jakolis, după o recuperare a balonului în jumătatea lui Dinamo.

Min.16 - Piteștenii își dublează avantajul. Jakolis a marcat cu un șut la colțul scurt.

Min.14 - FC Argeș deschide scorul prin Tofan.

21:03 A început meciul de la Mioveni.

FC Argeş: Straton - Tofan, Turda, Dobrosavlevic, Vianna - Calcan, Bassong, Zebic, Pîrvu - Jakolis - Garita.

Dinamo: Dujmovic - Giafer, Larrucea, Bena - Moura, Iglesias, N. Roşu, Amzăr - I.Roşu, Pop, Ghezzali.