Dinamo in scadere de turatie. Doar 0-0 la Calarasi

Dupa ratarea prezentei in playoff echipa Dinamo n-a reusit decat un egal fara goluri, duminica dupa-amiaza, pe terenul celor de la Dunarea Calarasi.

O nou promovata in fata careia Dinamo n-a reusit sa se impuna in acest sezon, dupa ce meciul tur s-a incheiat de asemenea la egalitate, scor 1-1.

Prima repriza a fost mai antrenanta, cu doua ocazii bune ratate de alb-rosii la suturile lui Reda Jaadi (24) si Dan Nistor (36).

Acelasi Jaadi a amenintat poarta adversa dupa pauza (58), pentru ca cea mai mare ocazie sa fie ratata de italianul Mattia Montini in minutul 78.

Sutul acestuia spre coltul lung a fost deviat in extremis cu piciorul in corner de portarul Calancea.

Interesant este ca in meciul de la Calarasi arbitrat de Ionut Coza nu s-a acordat niciun cartonas galben!

Dunărea Călăraşi: Calancea - Vlădoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Ammari, Bourceanu, Honciu (Keyta ’70), D. Benzar (Mapuku ’60) - Mediop, Souda (Simion ’46). Antrenor: Dan Alexa;

Dinamo: Muţiu - Sorescu, Klimavicius, Ciobotariu, Aliji – Zenke (Ndiaye ’46, Jaadi ’86), Filip, Nistor, R. Jaadi – Montini – Papazoglou (Popa ’63). Antrenor: Mircea Rednic.