Dinamo castiga pe final de meci cu Botosani

In ultima partida a etapei a 6-a din playout, Dinamo a invins-o pe FC Botosani, cu 1-0 (0-0).

Unicul gol al meciului a fost marcat cu capul de N’Diaye dupa o faza fixa de la coltul terenului.

La 0-0 ambele echipe au ratat in partea secunda cate o ocazie de gol. Dinamo prin Sorescu in minutul 65, dupa care Ongenda n-a prins poarta in urma unei patrunderi in careu.

In prima repriza, minutul 32, Montini a irosit o mare sansa de gol cu sut din cativa metri peste poarta.

Dinamo: Mandanda - Dussaut, Facundo Mallo, Grigore, Aliji - Zenke (Christovao '61), N'Diaye, Nistor, Sorescu - Montini (Jaadi '61), Papazoglou (Popa '78). Antrenor: Mircea Rednic;

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Burcă, Holzmann - Papa, Rodriguez (Roman '90) - Fabbrini, Ongenda (Karaboue '73), Golofca (Oaidă '86) - Fulop. Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Cartonaşe galbene: Sorescu '9, N'Diaye '36, Papazoglou '37 / Miron '22, Papa '85, Fraisl '88;