CSMS Iasi

CSMS Iasi, remiza de moral cu Fenerbahce intr-un amical

Echipa CSMS Iasi a terminat la egalitate scor 2-2, miercuri, meciul amical sustinut contra turcilor de la Fenerbahce Istanbul, dupa ce la pauza moldovenii conduceau cu 2-0.

Iesenii au avut un start foarte bun de meci, cu doua goluri marcate in primele 26 de minute. Piccioni a deschis scorul in mintul 19, Andrei Cristea l-a majorat in minutul 26.

Fenerbahce a revenit in partea secunda prin Ramazan Civelek in minutele 49 si 89.

CSMS Iasi debuteaza pe 14 iulie in cupele europene, urmand a intalni pe teren propriu formatia croata Hajduk Split in turul 2 preliminar al Europa League.

Antrenorul Nicolo Napoli a inceput meciul cu cel mai bun 11 pe care il poate alinia in acest moment:

Grahovac - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Ciuca - V Gheorghe, Mitic, Tiganasu, Bole - Cristea, Piccioni.

Fenerbahce a inceput meciul in echipa: Ertugrul, Savas, Hakan, Berkaycan, Yasir - Salih, Caner - Emenike, Aatif, Alper - Fernandao.