CSM Poli Iasi urca pe primul loc in playout

Sursă foto: facebook.com/CSMPolitehnicaIasiOficial

Echipa pregatita de Eugen Neagoe a invins-o in deplasare pe Gaz Metan Medias, cu 2-0 (1-0), miercuri, intr-un meci din etapa a 4-a, si a urcat la sefia clasamentului din playout.

Vasile Gheorghe a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Stefanescu la un duel cu Stefanescu in finalul primei reprize, minutul 44.

Acelasi Stefanescu a majorat avantajul iesenilor dupa o actiune personala de toata frumusetea in minutul 85, cu patrundere in careu si sut decisiv dintr-un unghi dificil.

La 0-0, in prima repriza, gazdele au ratat o mare ocazie la sutul lui Munteanu din interiorul careului, portarul Grahovac respingand in lateral.

Aceasta dupa ce in debutul meciului, minutul 4, Buziuc luase la tinta transversala cu un sut din unghi.

Gaz Metan Mediaş: Greab - V. Creţu, Trtovac, R. Zaharia (Tahar '86), Buzean - Bic, I. Cristea - A. Munteanu, Eric (Sikorski '58), C. Petre (Curtean '58) - Buziuc. Antrenor: Cristian Pustai

CSM Poli Iaşi: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Sato - Panţîru (Voicu '33), V. Gheorghe, Răuţă, C. Ştefănescu - Bole - Golubovici (Cristea '67). Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Eric '29, Curtean '87 / Răuţă '28, Mihalache '76, Bosoi '79

Arbitri: George Găman - Bucsi Imre-Laszlo, Vlad Bârleanu - Cătălin Buşi