CS Universitatea Craiova obtine a treia victorie in acest sezon si urca in clasament

Victorie cu 2-0 obtinuta luni seara de CS Universitatea Craiova in fata celor de la CSM Poli Iasi, intr-un meci din etapa a 4-a din Liga 1.

Kay a deschis scorul pentru olteni in minutul 44 cu o lovitura de cap la coltul lung in urma unui corner executat de Zlatinsky de pe dreapta in directia de atac.

Andrei Ivan, perla Baniei, a majorat avantajul gazdelor si a inchis practic tabela in minutul 81 pe contraatac. Acesta a scapat singur cu portarul advers si l-a invins pe Grahovac cu un sut plasat la coltul scurt.

Craiova a ratat o lovitura de la 11 metri prin Nuno Rocha in minutul 76 la scorul de 1-0.

Echipa din Banie acumuleaza 9 puncte dupa patru etape si ajunge pe locul secund provizoriu in clasament. Salt de sase pozitii facut de Craiova dupa victoria de luni seara.