CS Otopeni

CS Otopeni-GKS Piast Gliwice 1-1, intr-un meci amical disputat in Antalya

Echipa pregatita de Liviu Ciobotariu a remizat, sambata, scor 1-1, cu formatia poloneza de prima liga GKS Piast Gliwice, in al patrulea meci de verificare disputat in cadrul cantonamentului din Antalya.
 Unicul gol al alb-albastrilor a fost marcat de sarbul Pedrag Lazic in minutul 35.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a folosit in acest joc urmatoarea echipa: Munteanu - Scarlatache, Diogo, Nibombe, Dumitrescu - Parvu, Margarit, Negru, Caramarin, Lazic - Draghici. Dupa pauza a fost rulat tot lotul.

Presedintele gruparii, Lucian Baroiu, a afirmat ca este multumit de evolutia echipei de pana acum si spera ca luna viitoare sansele de a evita retrogradarea sa creasca pana la 99%. "In momentul de fata, consider ca avem sanse de salvare de la retrogradare in proportie de 50%. La inceputul returului vreau ca proportia sa fie de 99%", a afirmat oficialul clubului din Otopeni.

CS Otopeni va participa in urmatoarea perioada la un turneu amical, programat intre 3 si 7 februarie, iar cel mai probabil primul adversar va fi echipa sud-coreeana FC Seul.