CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3. A cincea victorie consecutiva pentru olteni

Echipa Universitatea Craiova s-a impus de o maniera categorica in meciul cu CS Mioveni din etapa a 29-a in CASA Liga 1, penultima din sezonul regular.

Oltenii au transat disputa inca din prima repriza, dupa reusita de Markovic, in minutele 25 si 34.

Baiaram a inchis tabela pe final de meci, cand mai erau doar 12 minute pana la ultimul fluier.

Pentru Universitatea Craiova este a cincea victorie consecutiva in Liga 1, formatia lui Laurentiu Reghecampf avand un golaveraj de 15-2 acest interval.

Intr-o alta partida disputata, miercuri, Academica Clinceni a invins Gaz Metan Medias, cu 2-0, obtinand a treia victorie a sezonului. Cele doua echipe au ajuns la egalitate de puncte in clasament (14).

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Balaur (Lixandru '79), Scarlatache – Rădescu, Vereş, Dumitriu (Tomczyk '78), Burnea (Trif '46) – Raicea (Sanoh '64), B. Rusu, Buziuc (Blănaru '64). Antrenor Alexandru Pelici;

CS U: Pigliacelli – Vătăjelu (Conte '80), Papp, Screciu, Bancu – A. Creţu (Bic '87), Mateiu (Vînă '83) - Cîmpanu, Gustavo, Baiaram (A. Trică '86) – Markovici (Roguljici '79). Antrenor Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Scarlatache '19, Rusu '32 / Baiaram '43.

Arbitri: Marian Barbu - Mircea Orbuleţ, Florian Vişan - Ionuţ Coza.