CS Mioveni revine dupa noua ani in Liga 1

Echipa CS Mioveni a castigat cu 2-1 returul barajului pentru Liga 1 cu Hermannstadt si devine prima echipa de Liga 2 care promoveaza in primul esalon de la introducerea acestor baraje.

Hermannstadt a deschis scorul prin Yazalde in minutul 21 cu un sut din interiorul careului la mingea saltata de Mayoral peste apararea Mioveniului.

Un gol marcat de sibieni in inferioritate numerica, dupa ce capitanul Dalbea a primit doua galbene in mai putin de cinci minute.

Mioveni a egalat in minutul 71 printr-un sut al lui Massaro din afara careului deviat in propria poarta de Viera.

La 1-1 cei de la Mioveni erau promovati, dupa ce in tur fusese 0-0.

Din minutul 83 gazdele au mai incasat o eliminare, portarul Cristiano fiind trimis la cabine pentru un fault in afara careului.

Chiar si asa, Hermannstadt s-a aruncat cu disperare in atac, iar Mioveniul a inchis meciul pe contraatac.

Panait a marcat dupa ce Massaro ratase singur cu portarul Pop si astfel s-a scris istoria returului dintre Hermannstadt si Mioveni.