CS Mioveni - FC Botosani 1-1. Gazdele au ratat victoria la ultima faza

Echipele CS Mioveni si FC Botosani au incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), intr-un meci disputat in etapa a 13-a din CASA Liga 1.

Mioveni a deschis scorul, in minutul 60, prin Garutti dupa o faza de la coltul terenului.

Acesta a deviat cu capul la coltul lung centrarea lui Sanoh din corner.

Cei de la FC Botosani au ratat o lovitura de la 11 metri, in minutul 90, prin Sila.

Sutul acestuia a fost blocat de portarul Ducan, eroul celor de la FCSB in meciul cu Backa Topola din Europa League sezonul precedent.

Un minut mai tarziu, in prelungirile partidei, oaspetii au reusit egalarea prin capul lui Racovitan la centrarea lui Braun din flancul drept.

Mioveni a ratat victoria la ultima faza a meciului, cand veteranul Cristea a trimis din lovitura libera in bara transversala.

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Balaur – Oancea, Panait (Cierpka ’70), Dumitriu (Toma ’56), Şerbănică (Burnea ’85) – Sanoh (Rădescu ’70), Rusu, Blănaru (Cristea ’85). Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Botoşani: Pap – Braun, Dawa, Racoviţan, Şeroni (Florescu ’77) – Târcoveanu, Edjouma, Ongenda (Petkovski ’46, Lupeta ‘77) – Criciuma, Sila, Kage (Jaja ’20). Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Scarlatache ’43, Oancea ’67, Şerbănică ’72 / Târcoveanu ’32, Sila ’68, Criciuma ’73, Florescu ‘90+4.

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe.