CS Mioveni – Farul 1-1. A treia remiza pentru argeseni

Echipele CS Mioveni si Farul Constanta au remizat, miercuri, scor 1-1 (1-1), intr-un meci din etapa a 25-a in Liga 1.

Adrian Scarlatache a deschis scorul pentru CS Mioveni cu un sut din cativa metri dupa o faza de la coltul terenului, in minutul 20.

Farul a restabilit egalitatea, in minutul 38, prin Adrian Petre. A fost minge lunga pe faza ofensiva a constantenilor, apararea celor de la CS Mioveni n-a respins prea fericit si Petre a finalizat cu un sut din interiorul careului.

CS Mioveni ajunge la a treia remiza consecutiva si al saselea meci consecutiv fara infrangere in campionat.

Farul n-a mai castigat de doua meciuri in Liga 1.

CS Mioveni: Ducan – Radescu (Oancea ’68), Scarlatache, Garutti, Iacob, Burnea (Şerbănică ’75) – Cierpka (Panait ‘67(, Veres – Blănaru (Sanoh ’46) , Rusu, Raicea (Coşereanu ’84). Antrenor: Alexandru Pelici.

Farul: Aioani – Mladen (Nedelcu ’67), Larie, Ghita, De Nooijer – Boboc (Dussaut ’67), Artean, Ciobanu (Moldoveanu ’75) – Pitu (Radaslavescu ’75), Petre, Omoh (Iancu ’67). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Veres ’27, Cierpka ‘45+2, Garutti ’54.

Arbitri: Lucian Rusandu - Stelian Slabu, Florian Vişan - Andrei Moroiţă.