Craiova lui Reghecampf ajunge pe locul secund in Liga 1

Echipa Universitatea Craiova a obtinut a patra victorie consecutiva in CASA Liga 1, dupa 1-0 in deplasare cu Chindia Targoviste.

Internationalul Andrei Ivan a marcat unicul gol al meciului, in minutul 73, cu o lovitura de cap, dupa ce portarul advers Catalin Cabuz respinsese in fata sutul aceluias jucator al Craiovei.

Cabuz intervenise decisiv, in minututul 66, la calcaiul incercat de Ivan.

In minutul 83, bara i-a salvat pe olteni la sutul lui Razvan Matis din afara careului.

Universitatea Craiova a avut un penalty ratat in prima repriza, minutul 18, prin Dan Nistor.

Mijlocasul oltenilor a sutat peste poarta de la punctul cu var.

O lovitura de la 11 metri obtinuta de Ivan in duel cu Celea.

Cu acest succes Universitatea Craiova urca pe locul secund al clasamentului din Liga 1.

Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, Al. Iacob, Martac (Stoian ''81)- Neguţ (Stoian '90), Dulca, Popadiuc, Corbu - M. Şerban (Matiş '81) - D. Florea (Jipa '90+2). Antrenor: Emil Săndoi.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Căpăţînă, Găman, Screciu, Bancu - Roguljic (Markovici '46), Nistor (Baiaram ;65), Houri - Cîmpanu (Gustavo '59), Koljic (Creţu '60), Ivan (Fedelea '75). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Baiaram '85, Căpăţînă '90, Creţu '90+5.

Arbitri: Radu Petrescu – Mircea Mihail Grigoriu, Mihai Marius Marica.