Craiova – FCSB 0-2. Schimbare de lider dupa rezultatul din Banie

FCSB a revenit la conducerea clasamentului din CASA Liga 1 dupa victoria mai categorica decat o arata scorul obtinuta, vineri seara, pe terenul Universitatii Craiova.

Dennis Man a fost omul meciului cu doua goluri marcate in minutele 40 si 55.

Dupa cum a decurs jocul in partea secunda cel putin oltenii se pot declara multumiti cu diferenta de scor inregistrata pe tabela.

FCSB s-a jucat practic cu ocaziile, ratand sansa dupa sansa in repriza a doua prin Man, Coman, Tanase si Morutan.

Acestia l-au facut mare pe portarul italian Pigliacelli in minutele 64, 76, 78 si 81.

Cei de la FCSB au mai avut si o bara la sutul lui Olaru in minutul 61.

In prima repriza, la 0-0, Craiova a ratat doua ocazii prin Mamut (min.21) si Cicaldau (min.34). De fiecare data portarul Vlad a intervenit decisiv.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, M. Constantin, Bancu - Nistor, Bic (Screciu '78), Cicâldău (Căpăţână '78) - Baiaram (Ivan '30), Mamut, Ofosu (Bărbuţ '70). Antrenor: Corneliu Papură.

FCSB: A. Vlad - V. Creţu, I. Cristea, Ov. Popescu, Panţîru (Briceag '46)- Moruţan, G. Simion (Perianu '64), Olaru - D. Man, Fl. Tănase (Buziuc '82), Fl. Coman (O. Popescu '82). Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: M. Constantin '26, Pigliacelli '80 / Coman '50.

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan, acesta fiind la primul joc dupa episodul Sebastian Coltescu de la Paris.