Concordia si Dunarea termina la egalitate, scor 1-1, in etapa a 10-a

Echipele Concordia Chiajna si Dunarea Calarasi au remizat, luni seara, intr-un meci disputat ni etapa a 10-a din Liga 1 Betano.

Keyta a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 44 dintr-o lovitura de la 11 metri, la un fault obtinut de Mediop.

In minutul 60, dupa o faza de la coltul terenului, Prepelita a restabilit egalitatea pentru Concordia.

Batin a ratat in minutul 89 golul victoriei ilfovenilor cu un sut din 6-7 metri care a trecut peste poarta.

Concordia Chiajna: Greab - G.Matei, Leca, Marc, Bărboianu - Prepeliţă, Bucşă - Grădinaru (Cristescu '90+2), Deaconu, Nivaldo (Bawab '46) - Guessan (Batin '69). Antrenor: Dorinel Munteanu;

Dunărea Călăraşi: Straton- Ţenea, Dobrosavlevici, Wallace, Ispas - Cucu, Puşcaş (A. Munteanu '77) - Kanda (Simion '59), Pană, Keyta (V. Munteanu '67)- Mediop. Antrenor: Dan Alexa;

Cartonaşe galbene: Puşcaş '41, Cucu '90.