Concordia Chiajna

Concordia Chiajna egal cu Neftci Baku (Video)

Sursă foto: Neftci PFK YouTube

Echipa Concordia Chiajna a debutat, joi, cu un rezultat de egalitate, scor 1-1, contra azerilor de la Neftci Baku in seria partidelor amicale programate in Antalya, anunta site-ul oficial al ilfovenilor.

Golul ilfovenilor a fost marcat de tanarul Raducanu in minutul 55 la o faza creata de Herea si Munteanu, doi jucatori transferati in aceasta pauza competitionala. Toate transferurile din Liga 1 sunt aici.

Herea l-a lansat pe Munteanu pe stânga atacului, iar mijlocasul galatean i-a centrat perfect lui Răducanu pe linia careului de 6 metri.

Dan Alexa a folosit următoarea formulă de start: Bălgrădean - Feussi,Albu, Melinte, Bucurică - R. Costin - Rosu, Grădinaru, Ciobanu, Cristescu - Pena.

În partea secundă, Alexa a schimbat intreaga echipa: Drăghia - Bărboianu, Dobrosavlevici, Asanache, Novacek - Fota -Serediuc, Munteanu, Herea, Răsdan - Răducanu.