Concordia Chiajna obtine prima victorie in noul sezon

Sursă foto: facebook.com/csconcordiachiajna

Echipa Concordia Chiajna a dispus de nou-promovata Hermannstadt, cu 2-0 (1-0), intr-un meci disputat, sambata seara, in etapa a 4-a din Liga 1 Betano.

Batin a deschis scorul in minutul 39 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Gradinaru in duel cu Stoica.

Acelasi Batin rata in partea secunda o ocazie mare de a face 2-0 singur in sase metri la o centrare venita din dreapta.

Asa am trait: Concordia - Hermannstadt 2-0

In cele din urma Concordia Chiajna si-a majorat avantajul prin Panait, jucator intrat in partea secunda, in minutul 87. Acesta a profitat de un balon respins in fata de Cabuz la sutul lui Bawab si a trimis in poarta, dupa ce l-a driblat pana si pe portarul sibienilor.

Cea mai mare ocazie a oaspetilor a fost ratata de Blanaru, golgeterul lui Hermannstadt, al carui sut din minutul 77 a fost respins in corner de Caparco.

Ambele echipe au cate patru puncte in clasament fiecare dupa patru etape derulate de la inceputul sezonului.

Concordia Chiajna: Caparco - G. Matei, A. Marc, A. Albu, Nivaldo – Prepeliţă (Leca ’83), Grădinaru, M. Cristescu (Bawab ’70), Gorobsov, R. Deaconu (Panait ’62) - P. Batin. Antrenor: Ionuţ Badea.

Hermannstadt: Căbuz - Al. Coman, I. Stoica, Dandea, Tătar - Dîlbea, Antonov (Tsoumou ’79) – Nkololo (Rusu ’62), Chalkiadakis, P. Petrescu (Ali ’46) – Blănaru. Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaşe galbene: Nivaldo ’56, Caparco ‘87 / Antonov ’27, Chalkiadakis ‘57.

Arbitru: Marian Barbu.