Concordia Chiajna obtine prima victorie a sezonului

Noua etape a asteptat echipa pregatita de Vasile Miriuta pentru obtinerea primului succes in actualul sezon de Liga 1, un 2-1 obtinut pe terenul unei alte codase, Gaz Metan Medias.

Prima repriza a fost una dominata de gazde, care au atacat inca din primul minut practicand un fotbal extrem de ofensiv.

A lipsit doar golul, pe care il reusisera oaspetii in minutul 15, insa reusita lui Bud a fost invalidata de o semnalizare total eronata de la margine.

Chiajna a deschis scorul in minutul 47 prin Deaconu dintr-o lovitura libera, iar Batin a facut 2-0 pentru Concordia un sfert de ora mai tarziu cu un sut formidabil la coltul lung.

Doua goluri incasate fulgerator de Gaz Metan, echipa care a reactionat tarziu, in prelungiri, printr-o reusita a lui Golubovic.

In acel moment Concordia evolua doar in opt jucatori de camp dupa eliminarile lui Patache (min.84) si Batin (min.89).