Concordia Chiajna invinge categoric FC Botosani

Sursă foto: facebook.com/csconcordiachiajna

Victorie fara drept de apel obtinuta de Concordia Chiajna, sambata seara, pe teren propriu, in fata celor de la FC Botosani, scor 3-0, intr-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1 Betano.

Bawab a deschis scorul in minutul 40 dupa o actiune personala de toata frumusetea in care a trecut practic printre doi aparatori adversi, apoi a finalizat cu sut la coltul lung.

Un gol venit firesc dupa aspectul jocului, unul dominat de echipa ilfoveana. Portarul oaspetilor, Cobrea, se opusese in minutul 13 la sutul lui Bumba spre coltul scurt, iar apoi iesise providential in intampinarea lui Cristescu.

Cobrea n-a mai avut ce face la cinci minute dupa pauza, cand a majorat avantajul gazdelor dupa o faza rapida plecata de la pasa lui Pena intre cei doi stoperi ai Botosaniului.

Intrat in locul lui Pena dupa o ratare a acestuia, Bud a inchis tabela cu un sut pe sub portarul Cobrea.

Pentru Concordia este a doua victorie consecutiva dupa 5-0 in deplasare cu Juventus si cel mai categoric succes obtinut in acest sezon pe teren propriu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Marr, Albu, Bucurică - Bucşa - Bumba, Cristescu (V. Gheorghe '89), Deaconu, Bawab (Babic '81) - Pena (Bud '73). Antrenor: Ion Moldovan.

FC Botoşani: Cobrea - Chitoşcă (Plămadă '73), Miron, Burcă, Muşat - Bordeianu, Tincu - Serediuc (Rodriguez '64), Moruţan, Buş - Popa (Ciaccheri '46). Antrenor: Costel Enache.

Cartonaş galben: Bucşa '66.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Mircea Orbuleţ, Marius Badea - George Rădulescu.