Chindia Targoviste

Viorel Moldovan: ”Un egal cat o victorie pentru noi”

Chindia a scos un punct mare cu Universitatea Craiova dupa 1-1 in conditiile in care dambovitenii au evoluat in inferioritate numerica din minutul 28.

”Vreau sa-mi felicit baietii, au fost senzationali. Rezultatul de egalitate este echivalentul unei victorii pentru noi. Ne-am fi dorit sa castigam, dar tinand cont de contextul meciului, bravo baietilor. La pauza le-am dat exemplul celor de la Rennes, care in opt oameni au pus probleme CFR-ului. Trebuia sa scoatem lovituri libere in preajma careului, am reusit acest lucru.

”Bic a dat dovada de mare, mare caracter. A marcat impotriva echipei care l-a imprumutat. Ma bucur tare mult ca l-am introdus. Mi-a demonstrat ca are o dorinta foarte mare de a juca impotriva fostei echipe. Nu vreau sa intru in bransa antrenorilor care acuza arbitrajul, sunt prea mandru si prea orgolios”, a declarat Viorel Moldovan.