Chindia - Sepsi 1-2. Oaspetii intorc spectaculos rezultatul

Echipa Sepsi Sf.Gheorghe a revenit de la 0-1 si a castigat in deplasare contra Chindiei Targoviste, intr-un meci disputat la Giurgiu, luni seara, in etapa a 11-a din CASA Liga 1.

Chindia a deschis scorul in minutul 39 prin Dumitrascu. Acesta a profitat de eroare lui Tincu pentru a trimite spectaculos in poarta din marginea careului.

Un avantaj pe care gazdele l-au avut la pauza, dar care s-a evaporat in partea secunda, cand lui Leo Grozavu i-au iesit schimbarile.

Aganovic restabilea egalitatea in minutul 69 cu un sut de pe linia careului de 16 metri.

Primul gol al mijlocasului croat de la revenirea in Romania.

Sepsi a dat lovitura in minutul 78 prin Achachbar, un alt jucator care a inceput meciul in postura de rezerva.

Acesta a prins un sut formidabil din afara careului, lasandu-l fara reactie pe Aioani.

Pentru Chindia este a treia infrangere in ultimele patru meciuri de campionat.

Sepsi obtine al treilea succes in ultimele cinci partide si urca pe locul patru in clasamentul din CASA Liga 1.

Chindia: Aioani - Căpuşă, Iacob, Piţian, Bourama - Neguţ, Dulca (Yameogo '78), Raţă (Cherchez '80), Dumitraşcu - Popa (Neicuţescu '85), Florea (Costea '79). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi: Fernandez - Dimitrov, Tincu, Dumitrescu, Ştefan - Golofca (Aganovic '63), Fofana (Fulop '46), Vaşvari, Purece (Gal '86) - Petrila (Achachbar '46), Bajrovic (Safranko '63). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene:Raţă '25, Dulca '60, Florea '64, Popa '76 / Golofca '56, Purece '75. Ştefan '90+2

Arbitri: Marcel Bîrsan – Mircea Orbuleţ, Florin Păunescu – Iulian Dima.