Chindia pierde cu Hermannstadt si ramane lanterna rosie in playout

A doua infrangere consecutiva pentru Chindia Targoviste cu Emil Sandoi pe banca tehnica.

Formatia damboviteana a fost invinsa, luni, de Hermannstadt, cu 1-0, intr-un meci disputat la Ploiesti.

Romario Pires a marcat unicul gol al meciului din lovitura de la 11 metri, in minutul 50, dupa faultul lui Martac asupra lui Joalisson.

Chindia a avut un gol anulat in prima repriza la sutul lui Yameogo, centralul Catalin Popa validand o pozitie de offside in care se afla Dangubic.

Chindia Târgovişte: Aioani - Martac, Benga, Piţian, Corbu (Dinu '46) - A.Şerban (Ivancic '25), Raţă (Florea '80), Dumitraşcu, Yameogo - Berisha (Neguţ '60), Dangubic (Mihai '80). Antrenor: Emil Săndoi.

Fc Hermannstadt: Cristiano - Opruţ, Stoica, Viera, Vodă (Almeida '24) - Caiado (Petrescu '84), Dâlbea, Pires, Joalisson - Yazalde (Rimane '73), Debeljuh (Bălan '83). Antrenor: Ruben Albes.

Cartonaşe galbene: Berisha '20, Martac '37, Raţă '43, Dumitraşcu '47 / Dâlbea '33, Romario '63, Cristiano '89.

Arbitri: Cătălin Popa - George Neacşu, Romică Bîrdeş - Horia Mladinovici.