Chindia invinge Dinamo, cu 1-0

Sursă foto: Chindia Facebook

Echipa Chindia Târgovişte s-a impua in partida cu Dinamo din etapa a 4-a, in CASA Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Florea, in minutul 25, cu o lovitura de cap din centrul careului.

La 0-0 ambele echipe au trecut pe lângă deschiderea scorului.

Chindia a fost aproape de 2-0 in partea secunda prin Popa in debutul reprizei si apoi prin Florea.

Pentru Chindia este prima victorie a sezonului. Echipa lui Sandoi mai avea un punct din remiza cu Sepsi.

Dinamo sufera a doua infrangere in patru etape si ramane cu cele sase puncte obtinute pe teren propriu.

Chindia: D. Moldovan - T. Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu - Matiş (A. Ioniţă '71), P. Iacob, M. Dulca, Popadiuc - D. Popa, D. Florea (Corbu '90). Antrenor Emil Săndoi;

Antrenor: Eşanu - Giafer, Ehmann, R. Grigore - G. Creţu, Mihaiu (A. Florescu 52), Răuţă, S. Filip - D. Sorescu, R. Moldoveanu, A. Bani (Măgureanu '90). Antrenor Dario Bonetti.

Cartonaşe galbene: Florea '45, Celea '68 Popadiuc '87, Săndoi (antrenor) '88, Dulca '89, Corbu '90+2 / Creţu '57, Sorescu '70, Giafer '73.

Arbitru: Lucian Rusandu.