Chindia invinge Astra dupa un final exploziv de meci pe un teren inghetat

Sursă foto: facebook.com/lpf.ro

Etapa a 24-a din Liga 1 a debutat cu o mare surpriza in meciul dintre Astra Giurgiu si Chindia Targoviste.

Asa am trait Astra - Chindia

Echipa vizitatoare a castigat, cu 2-1, prin doua goluri marcate dupa minutul 80 prin Negut si Yameogo.

Acesta din urma a fost jucatorul meciului cu pasa de gol si gol marcat in poarta giurgiuvenilor.

Astra a redus din diferenta prin Radut in prelungirile partidei din pasa lui Alibec.

Pana in minutul 80 partida fusese una mai degraba anosta, fara ocazii importante de poarta.

La meciul de la Giurgiu disputat sub limita inghetului au fost vandute doar 32 de bilete.

Chindia acumuleaza 24 de puncte si urca pe locul 11 in clasament, in timp ce Astra ramane pe patru, cu 40 de puncte.

Astra Giurgiu: Lazar - Enache (Bruno '88), Tamaş, Dandea, Trusescu - Răduţ, Simion (Fatai '63), Crepulja, V. Gheorghe (D. Gheorghe '63) - Alibec, Begue. Antrenor: Bogdan Andone.

Chindia Târgovişte: Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Ioniţă (Negrea '66) - Piftor (Neguţ '46), Raţă, Bic, Yameogo - Ivancic (Dangubic 74), Berisha. Antrenor: Viorel Moldovan.

Cartonaşe galbene: Răduţ '85 / Raţă '25, Ioniţă '57.