Chindia invinge Academica dar nu scapa de ultimul loc

Victorie cu 3-1 obtinuta de Chindia Targoviste in fata celor de la Academica Clinceni, miercuri, in etapa a 12-a din playout.

Ivancic a deschis scorul pentru targovisteni in ultimul minut al primei reprize din pasa lui Dumitrascu.

Avantajul trupei lui Emil Sandoi a fost majorat de Bic dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 71.

De asemenea dintr-un penalty au marcat si cei de la Academica Clinceni sase minute mai tarziu prin Cebotaru.

Emotiile finalului de partida au fost risipite de Berisha care a punctat pentru 3-1 in minutul 89.

Chindia acumuleaza 20 de puncte si ramane pe ultimul loc al clasamentului din playout.

Academica Clinceni ramane momentan pe doi, cu 32 de puncte, pozitie pe care ar putea sa o piarda in fata celor de la FC Voluntari (31 puncte).

Chindia: Aioani - Corbu, Benga, Diallo, Dumitraşcu - Neguţ, Bic, Raţă (Yameogo '90), Piftor (Ivancici '27) - Dangubici (Berisha '79), Florea (Dinu '90). Antrenor Emil Săndoi;

Clinceni: Vâlceanu - G. Matei, Albu (Patriche '72), Bejan, Dobrescu - Merloi, Cebotaru (Kontoes '90), Ventura, Achim - Markovici (Robert Ion '46), Buziuc (B. Ilie '90). Antrenor Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Neguţ '10, Ventura '87 / Buziuc '25, Cebotaru '63. G. Matei '90+4.

Arbitri: Marcel Bîrsan - Daniel Mitruţi şi Mihai Marica - Andrei Antonie;