Chindia – FC Botosani 1-1, in etapa 27-a din Liga 1

Echipele Chindia Targoviste si FC Botosani au remizat duminica, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 27-a.

Sila a deschis scorul in minutul 13 cu un sut din interiorul careului din pasa lui Florea.

In turul actualei editii de campionat Sila a evoluat pentru FC Botosani.

Echipa oaspete a restabilit egalitatea la opt minute dupa pauza prin Mateus Junior cu un sut din sapte metri din pasa lui Tircoveanu.

FC Botosani ramane pe locul patru in clasament, cu 45 de puncte, la un punct de FC Voluntari, echipa care completeaza podiumul.

Chindia ocupa locul 11, cu 29 de puncte.

Chindia: D. Moldovan - Butean, Piţian, P. Iacob, Căpuşă - Sila (Cherchez '85), M. Dulca, Passaglia, M. Şerban (Jipa '65) - D. Popa (Cantave '75), D. Florea (Ciunciukov '75). Antrenor Emil Săndoi;

FC Botoşani: Pap - Braun, Dican, Dawa, Ţigănaşu - E. Florescu, E. Papa, Tîrcoveanu (Patache '73) - Mailat (Dragu '90), M. Roman, Mateus Santos (Lupeta '83). Antrenor Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: D. Florea '50 / Mateus Santos '30, Florescu '45+1, Târcoveanu '55, Braun '59.

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Radu Ghinguleac, Vlad Bârleanu - Florin Andrei.