Chindia – FC Arges 2-2. Ambele echipe au condus pe rand

Ultima etapa a sezonului regular in CASA Liga 1 si totodata runda care trage cortina peste anul 2020 a debutat, sambata, cu meciul dintre Chindia Targoviste si FC Arges.

Un meci incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce oaspetii au deschis scorul din penalty prin Serban in minutul 33.

Chindia a intors rezultatul pana la pauza, prin autogolul lui Deslandes (35) si reusita lui Dulca (40).

Grecu a salvat remiza pentru FC Arges in minutul 72.

Formatia pitesteana incheie prima parte a sezonului fara victorie pe teren strain, unde a obtinut doar trei remize.

FC Arges a avut un gol anulat pentru offside in minutul 90+2.

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac (Yameogo ’78), Piţian, Bourama, Căpuşă – Neguţ, Iacob, Dulca, Dumitraşcu – Popa (Dinu ’88), Florea (Berisha ’60).

FC Argeş: Greab – Matei, Leca (Turda ’46), Deslandes (Şerbănică ’60), Muşat – Drăghici (Blejdea ’46), Şerban (Palic ‘90+4), Grecu, Meza Colli – Malele, Ndiaye.

Cartonaşe galbene: Căpuşă ’57, Dulca ‘88 / Meza Colli ’30, Muşat ‘65.

Arbitru: Kovacs Szabolcs.