Chindia - FC Arges 1-1. Pitestenii urca pe loc de playoff

Echipele Chindia Targoviste si FC Arges au remizat, scor 1-1 (1-0), miercuri, intr-un meci din etapa a 25-a in Liga 1.

Marco Dulca a deschis scorul, in minutul 21, cu un sut din interiorul careului, dupa o balbaiala a defensivei pitestene.

Egalarea a fost adusa de Alexandru Isfan dupa pauza, in minutul 64, de asemenea cu un sut din interiorul suprafetei de pedeapsa.

Este a doua remiza inregistrata intre Chindia si FC Arges in acest sezon, dupa 0-0 in Trivale.

Sezonul precedent FC Arges a obtinut patru puncte din disputele cu targovistenii.

FC Arges acumuleaza 35 de puncte si urca pentru moment pe locul sase al clasamentului din Liga 1.

Chindia ramane pe locul 11, cu 28 de puncte.

Chindia Târgovişte: Moldovan – Butean, Piţian, Iacob, Ioniţă – Popadiuc, Dulca, Passaglia (Chunchukov ’74), Sila (Căpuşă ’71) – D. Popa, Florea (Cantave ’86). Antrenor: Emil Săndoi

FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici, Turda, Dos Santos (Fatai ’46) – Tofan, Meza Colli, I. Şerban (Raynov ’70), C. Tănase (Said ’70), Latovlevici (Muşat ’39) – Işfan (Dumitru ’70), Ganea. Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaş galben: Dumitru ‘90+1

Arbitri: Iulian Dima - Radu Ghinguleac, Adrian Popescu - George Găman.