1
0
Maccabi Tel-Aviv

Asa am trait CFR Cluj - Maccabi Tel-Aviv

Campioana CFR Cluj continua aventura in preliminariile Ligii Campionilor. Marti seara clujenii primesc vizita celor de la Maccabi Tel-Aviv in prima mansa din turul 2 preliminar.

22:52

90'

Patru minute de prelungire.

90'

Ultima schimbare la CFR: Pereira in locul lui Deac.

79'

Sylla intra in cele din urma in locul lui Djokovic, jucator care avea un galben incasat in minutul 43.

74'

Spaniolul de la centru inflameaza spiritele. Mai intai nu fluiera un fault evident asupra lui Omrani, pentru ca apoi sa fluiere prea usor in favoarea oaspetilor.

73'

Paun a intrat in locul lui Rondon. Intrarea lui Sylla se amana.

70'

Doua schimbari pregatite de Dan Petrescu. Sylla si Paun sunt gata sa intre in joc.

69'

Blackman, jucator intrat mai devreme in locul lui Ofoedu, trimite peste poarta.

68'

Arlauskis respinge o minge centrata in forta in fata portii. Cei de la Maccabi controleaza autoritar jocul pe fondul retragerii totale a CFR-ului.

62'

Ofoedu ramane cel mai periculos jucator de la Maccabi. Sut din afara careului peste poarta. Nigerianul se resimte dupa ce a fost sters cu crampoanele de Burca.

49'

Rondon rateaza incredibil din interiorul careului singur cu portarul.

21:48

Pauza in Gruia.

36'

Centrare pe lung si Omrani reia cu capul pe langa poarta.

35'

Minge in careu pentru Rondon. Respinge apararea lui Maccabi in corner.

34'

Sut al lui Schechter din interiorul careului. Mingea e deviata si ajunge in bratele lui Arlauskis.

30'

Dupa deschiderea scorului cei de la CFR Cluj incearca sa se inchida si sa loveasca decisiv pe contraatac.

23'

Gol Omrani!

CFR Cluj nu se dezminte si deschide scorul dupa o faza fixa, un corner mai precis, prin Omrani. Lovitura de cap aproape de pe picioare a francezului.

18'

Prima ocazie a meciului apartine celor de la CFR Cluj. Doar corner pentru gazdele din Gruia.

7'

Primul sut al celor de la Maccabi spre poarta campioanei Romaniei. Corner pentru Maccabi.

3'

Omrani ia o faza pe cont propriu si nu gaseste spatiul portii cu o executie din afara careului.

2'

Faza fixa la poarta oaspetilor. Deac il cauta pe Bordeianu cu o minge inalta. CFR ramane in presiune.