CFR CLuj

Dan Petrescu dupa meciul cu Lazio: ”Nivelul lor e prea mare, puteau sa joace si in noua”

CFR Cluj a pierdut mansa tur a dublei cu Lazio din playoff-ul Conference League, desi a evoluat vreme de 79 de minute cu un jucator in plus pe teren.

"E clar ca nivelul lor e mult prea mare, se vede din avion. Puteau sa joace si in noua... S-a vazut diferenta de valoare.

"N-au avut multe ocazii, 2-3 si au dat un gol. Aici se vede cat sunt de valorosi. Lipsa de valoare se vede clar intre noi si Lazio.

"Savic si Immobile, ei doi practic ne-au batut singuri. Jucatorii, n-am ce sa le reprosez, au dat suta la suta. Dar noi uitam ca jucam cu Lazio. Sa fim realisti", a declarat Dan Petrescu.

In privinta returului programat peste o saptamana in Gruia, Petrescu mai pastreaza o umbra de speranta.

"Fotbalul e fotbal, noi vom incerca sa castigam", a spus acesta.

Ciro Immobile a marcat unicul gol al meciului de pe Stadio Olimpico din Roma la chiar ultima faza a reprizei intai.