CFR CLuj

CFR Cluj, victorie clasica in optimile Cupei Romaniei

Sursă foto: facebook.com/cfr1907

In duelul prim-divizionarelor CFR Cluj a invins-o in deplasare pe Gaz Metan Medias, cu 1-0, rezultat in urma caruia echipa din Gruia se califica in sferturile Cupei Romaniei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de internationalul George Tucudean in minutul 64 dupa o schema bine lucrata de clujeni.

Centrare din flancul drept dintr-o lovitura libera si Tucudean a reluat fulgerator pentru 1-0. O faza la care portarul Mediasului nici n-a avut timp sa clipeasca.

Asa am trait Gaz Metan - CFR Cluj 0-1

Gazdele au fortat egalarea pana la finalul meciului, cea mai mare ocazie fiind la reluarea lui Fortes in minutul 85 respinsa de pe linia portii de Camora.

CFR Cluj devine a sasea echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei, dupa Hermannstadt, U Craiova 1948, Viitorul, Sepsi Sf.Gheorghe si Astra Giurgiu.