CFR CLuj

CFR Cluj o invinge pe Zurich, echipa calificata in primavara europeana a Europa League

Sursă foto: twitter.com/fc_zuerich

Campioana CFR Cluj a castigat amicalul disputat, vineri, contra formatiei elvetiene FC Zurich, una dintre cele 32 de echipe ajunse in fazea saisprezecimilor de finala in Europa League.

Echipa pregatita de Antonio Conceicao a transat disputa, cu 2-1, prin golurile marcate de Paun (4) si Lang (72).

Primul a inscris cu un sut din actiune, in timp ce fundasul maghiar a punctat dupa o faza fixa de la coltul terenului.

In finalul primei reprize, minutul 41, Tucudean a ratat intr-o situatie de singur cu portarul.

Cei de la Zurich au egalat la trei minute dupa pauza, insa Lang avea sa aduca golul victoriei pentru CFR.

Meciul nu a fost lipsit de tensiune, Manea si unul dintre jucatorii formtiei elvetiene fiind eliminati.

La partida au asistat selectionerul primei reprezentative Cosmin Contra si secundul nationalei de tineret, Adrian Boiangiu.

CFR Cluj a inceput meciul intr-o formula apropiata de cea standard:

Arlauskis - Manea, Lang, Muresan, Camora - Djokovic, Bordeianu - Deac, Omrani, Paun - Tucudean.

Au intrat în repriza secundă: Petrila în locul lui Păun, Ioniță în locul lui Țucudean, Jesus în locul lui Arlauskis, Ganea în locul lui Deac, Costache în locul lui Manea, Bordeianu în locul lui Vinicius, Petrus în locul lui Omrani, Ispas în locul lui Camora!