0
0
Lazio

Asa am trait CFR Cluj - Lazio

Returul dintre CFR Cluj si Lazio s-a disputat, joi seara, de la 19:45, cu casa inchisa in Gruia.

Lazio a castigat meciul tur, la Roma, dupa ce a evoluat in inferioritate numerica incepand cu minutul 15. Patric a fost eliminat pentru un fault in pozitie de ultim aparator.

Echipa care castiga aceasta dubla mansa va evolua in optimile Conference League, o faza a competitiei programata in 9 si 16 martie. Tragerea la sorti va avea loc, vineri, de la ora 14.

Maurizio Sarri inaintea meciului cu CFR: "Clujul va avea atitudinea unei echipe care crede in sansele ei. Ne lipsesc mai multi jucatori si este o situatie dificila pentru noi".

Dan Petrescu: "Vom da totul pentru a ne califica. Sunt realist si cred ca avem zece la suta sanse".

De la meciul tur disputat in urma cu o saptamana CFR Cluj a castigat in campionat cu FC Arges pe teren propriu (3-1), in timp ce Lazio a invins Salernitana in deplasare (2-0).

21:38

Final de partida. CFR Cluj isi incheie aventura in cupele europene.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

87'

Centrare din flancul drept pentru Yebaoh in sase metri. Acesta trimite incredibil pe langa poarta. O sansa rarisima pentru CFR in aceasta repriza.

76'

Cartonas rosu !

Situatia se complica pentru CFR, dupa ce Muhar a fost eliminat pentru un fault in atac.

63'

Scuffet si Manea ridica un adevarat zid in fata portii CFR-ului. Ramane 0-0 dupa cea mai incinsa faza a meciului.

60'

De aceasta data Luis Alberto trimite spre coltul lung din corner. Respinge de acolo Janga cu capul.

55'

Lazio tot mai periculoasa. Mingea ajunge in careu la Immobile. Sut in blocajul lui Burca si rezulta un nou corner pentru oaspeti (3-3 la cornere).

53'

Luis Alberto executa direct pe poarta. Minge respinsa de Scuffet cu dificultate.

52'

Immobile patrunde in stanga si obtine lovitura de la colt. Doar al doilea corner pentru Lazio in meci.

46'

Start de repriza secunda.

20:32

Pauza in Gruia. 0-0 in continuare intre CFR si Lazio.

37'

Immobile cade din fata lui Kohlinger in suprafata de pedeapsa si incaseaza un GALBEN pentru simulare.

35'

GALBEN incasat de Muhar. Acesta va fi suspendat meciul urmator, daca CFR se califica.

31'

Muhar patrunde in zona centrala si suteaza spre poarta. Mingea e deviata in corner.

27'

Felipe Anderson patrunde in stanga la limita offside-ului. Centreaza in careu pentru Immobile care da pe langa minge, apoi Basic reia slab pe langa poarta.

21'

OCAZIE uriasa ratata de CFR prin kosovarul Krasniqi. Sut pe langa poarta din 10-11 metri pozitie centrala.

17'

O prima interventia a lui Scuffet. Italianul din poarta CFR-ului scoate reluarea lui Luis Alberto.

15'

Mingea e scoasa la marginea careului unde apare Deac cu un sut in blocaj.

15'

Manea obtine un nou corner pentru CFR dupa o combinatie nereusita cu Malele.

14'

Casale vede primul GALBEN al meciului dupa o intrare din spate asupra lui Janga.

13'

Sansa buna pentru CFR. Janga a primit cu spatele la poarta in marginea careului. Trage in blocajul unui adversar.

12'

Pressing avansat al CFR-ului. Portarul Maximiano este fluierat de public intr-o tentativa evidenta de intimidare a acestuia.

11'

Deac trimite catre bara a doua, dar resping cei de la Lazio. Echipa italiana iese pe contraatac cu Basic in prim plan. Pasa gresita pentru Immobile.

10'

Corner pentru campioana Romaniei si tribunele se insufletesc.

5'

Romero trimite mult peste poarta lui Scuffet.

2'

Un prim atac pozitional pentru Lazio. Basic a alunecat in 20 de metri si CFR incearca o iesire pe contraatac.