CFR CLuj

CFR Cluj face scor cu Academica Clinceni. Patru goluri din faze fixe!

Campioana CFR Cluj s-a descatusat in meciul cu Academica Clinceni din etapa a 2-a de Liga 1, partida pe care formatia din Gruia a castigat-o in deplasare, cu 4-1 (3-0).

CFR Cluj si-a facut meciul usor inca din start, reusind sa marcheze de doua ori in primul sfert de ora.

Cestor, jucator aflata la debutul pentru CFR Cluj, a deschis scorul in minutul 11 din centrarea lui Paun.

Asa am trait Academica Clinceni - CFR Cluj

Costache a facut 2-0 la capatul unei centrari de la coltul terenlui, pentru ca la ultima faza a primei reprize Itu sa-si treaca in cont primul sau gol in Liga 1 de asemenea dupa un corner.

In partea secunda Luis Aurelio a inscris golul patru al oaspetilor dupa un alt corner, pentru ca la ultima faza a meciului gazdele sa reuseasca golul de onoare prin fundasul Dobrescu.

Academica Clinceni: Calancea - Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu - Şut, Chatziterzoglou (Vojtus '46) - Barbu, I. Popescu (Paţurcă '46), Nsiah (Dias '72) - Buziuc. Antrenor: Ilie Poenaru;

CFR Cluj: Arlauskis - Peteleu, A. Mureşan, Burcă, Cestor - Itu (Luis Aurelio '46), Sylla, Djokovic (Pereira '73) - Costache, Rondon (Petrila '86), Păun. Antrenor: Dan Petrescu;

Cartonaşe galbene: Patriche '43, Răuţă '55, '58, Vojtus '58 / Aurelio '47;

Cartonaş roşu: Răuţă '58;

Arbitru: Marius Avram.