CFR CLuj

Asa am trait LIVE: CFR Cluj - Litex Lovech 1-0

CFR Cluj a obtinut prima victorie in amicalele din aceasta iarna impotriva celor de la Litex Lovech, dupa ce in primele partide de verificare disputate pana acum a inregistrat doua infrangeri si un rezultat de egalitate.

90' Fluier de final. CFR obtine prima victorie din acest an.

75' Meci foarte fragmentat. CFR incearca sa opreasca atacurile adverse si apeleaza des la faulturi.

69' Cartonas galben vazut de Peralta.

64' Maftei intra in locul lui Piccolo. Au intrat si Nuno Diogo, Gabi Muresan, Peralta, Sare, Rony, Panin si De Zerbi.

54' Litex accelereaza jocul pe contraatac, insa de la margine se ridica fanionul.

49' Emotii la poarta CFR-ului la o lovitura libera a bulgarilor. Minca reuseste sa scoata in corner.

48' Bastos primeste cartonasul galben.

47' Minca a intrat in poarta la CFR. A mai intrat Nicola.

46' Incepe a doua repriza.

PAUZA

45' Celestino adauga al treilea galben in contul feroviarilor.

37' Meciul a intrat intr-o perioada de acalmie. Ambele echipe isi impart frateste posesia, dar nu forteaza.

31' Joc destul de alert pana acum. Niciuna dintre echipe nu se menajeaza, insa ajung cu mingea mai rar spre poarta adversa.

26' Sut surprinzator de la distanta al bulgarilor. Mingea nu trece cu mult peste poarta ardelenilor.

24' Litex beneficiaza de o lovitura libera din pozitie centrala. Faza este executata insa peste poarta lui Beto.

19' Modou Sougou vede si el un cartonas galben.

17' GOL CFR. Cadu executa cu siguranta si in forta si deschide scorul.

16' Sougou obtine un penalty pentru CFR dupa un contact dur cu portarul advers.

13' Godemeche este avertizat.

5' Clujenii beneficiaza de o lovitura libera de pe stanga. Centrarea il cauta pe Sougou dar acesta nu ajunge la minge.

2' Beto scoate cu mari emotii o minge trimisa cu capul din centrul careului.

1' Incepe meciul.

CFR Cluj: Beto, Lionn, Cadu, Piccolo, Camora, Godemeche, Pedro, Celestino, Sougou, Bastos,Weldon