CFR Cluj, victorie fara emotii cu Sepsi

Liderul din Liga 1 a obtinut un nou succes, 2-0 pe teernul formatiei Sepsi Sf.Gheorghe, intr-o partida din etapa a 28-a.

Camora a deschis scorul (6’) cu o super executie din afara careului. Un exterior cu stangul care l-a lasat fara reactie pe portarul Niczuly.

Sepsi a ratat doua bune ocazii de egalare in partea secunda prin acelasi jucator, Stefanescu, in minutele 67 si 72. De fiecare data mingea a ocolit de putin poarta celor de la CFR Cluj.

Echipa pregatita de Dan Petrescu si-a securizat victoria prin reusita lui Debeljuh (84’), jucator intrat la pauza.

Croatul a marcat dupa o lovitura de la colt cu o reluare din apropiere.

Totul el ratase o mare ocazie cinci minute mai devreme, cand Niczuly s-a opus golului providential cu o mana.

CFR Cluj ajunge la 70 de puncte in clasament si se distanteaza din nou la 11 puncte de FCSB.

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu- Eder, N. Păun, Aşkovski (Bărbuţ ’63) – Aganovic (Damascan ’72), Tudorie (Luckassen ’72), Ştefănescu. Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Hindrich – Cr. Manea (Susic ’63), A. Burcă, Graovac, Camora – C. Deac (Yuri ’88), A. Boateng, Bordeianu – Roger (Petrila ’73), Neguţ (Păun ’88), Dugandzic (Debeljuh ’46). Antrenor: Dan Petrescu'

Cartonaşe galbene: Luckassen ’80, Bărbuţ ’89, Mitrea ’90 / Dugandzic ’44, Camora ’78, Petrila ’84, Bordeianu ‘90+4.

Arbitri: Andrei Chivulete – Andrei Constantinescu, Ferencz Tunyogi – Marcel Bîrsan.